Bizi buralardan takip edebilirsiniz ---------->

Etkinlik Portfolyomuz

3

Tanışma Toplantısı

Genç Girişimciler Kulübü 2013-14 Tanışma Toplantısı 100’ün üzerinde katılımla Mithat Çoruh Amfi’de gerçekleşti
4

Oryantasyon Programı

Genç Girişimciler Kulübü 2013-14 Oryantasyon Programında kulüp tanıtımı için standlarda yerini aldı.
google

Business Talks in Dublin

Bu sene 3.sünü düzenlediğimiz “Business Talks” etkinliğimizi Dublin, İrlanda’da gerçekleştirdik. Dünyaca ünlü teknoloji devlerinin merkez ofislerini, danışmanlık firmalarını ve girişimci fikirleri gözlemlediğimiz kuluçka merkezlerini ziyaret ettik. Etkinliğimiz süresince Google, Facebook, Microsoft, LinkedIn, Vodafone, Dell, SAP, ESB International, Social Entrepreneurs Ireland, IDA Ireland, Trinity College ve Butlers Chocolate’ı gezme imkânı bulduk. Şirketlerin üst düzey yetkilileriyle tanışma […]
1

4. Ankara Start-Up Zirvesi

Bu yıl 4.sünü gerçekleştirdiğimiz Ankara Start-Up Zirvesi’nde yatırımcı olarak Numan Numan, Yüksel Dibekoğlu, Ömer Akarca, Hikmet Özgözen ve Joachim Behrendt’i ağırladık. Web ve mobil alanında birinci elemeyi geçen 7 projenin sunumları dinlendi ve ödüller sahiplerini buldu. Jüri tarafından seçilen ‘birliktegit’ projesiyle Metehan Yurt 2.000 TL’lik ödülün kazananı olurken, ‘günlükkahve’ projesiyle Harun Yıldız PayU’dan tek çekimde […]
1

İstanbul Gezisi

İstanbul gezimizde Markafoni ve Yemeksepeti’nin merkez ofislerini ziyaret ettik. Şirketlerin işleyişi hakkında ayrıntılı bilgi edindik.
DSCF2778

Business Talks in Milan

İkinci Business Talks etkinliğimiz olan “Business Talks in Milan”ı İtalya’da gerçekleştirdik. Farklı sektörlerde market lideri olan Ferrari, Lamborghini, Colnago, Rancilio, Touring Superleggara gibi şirketlerin merkez ofislerini ziyaret edip üretim sahalarını ve fabrikalarını gezme imkanı bulduk.
start-up

3. Ankara Start-Up Zirvesi

Bilkent Genç Girişimciler kulübü olarak, Ankara’da birbirlerinden haberdar olmayan birçok yazılımcı, yatırımcı, internet girişimcisi ve kendi internet şirketini kurma fikri olan gençleri buluşturup Başkent’te eksik olan sinerjiyi harekete geçirmek ve misyonumuz doğrultusunda yeni girişimlerin hayata geçmesini teşvik etmek amacı ile Cyberpark’ın sponsorluğunda 3.Ankara Start-Up Zirvesi’ni düzenledik. Birbirinden başarılı elli iki proje arasından ön elemeyi geçen […]
8

Business Talks in Munich

Almanya'da MAN Group, Siemens, Allianz, BMW, Osram gibi büyük şirketlerin headquarterlarında, şirket yöneticileriyle görüştük. Siemens, BMW ve MAN Group'un fabrikalarını gezdik.
4

2. Ankara Startup Zirvesi

Bu dönem ikincisini düzenlediğimiz Ankara Start-up Zirvesi’nde 250 den fazla katılımcıyı konuk ettik, 1.000 den fazla kişi tarafından dijital konferansla canlı olarak izlendik.
5

Frizbi Şenliği

Eğlenceli bir etkinlikte merkez çimlerde stres attık.
1

Ali Rıza Babaoğlan ile Girişimci Kahvaltısı

Aykut Karaalioğlu ile birlikte marro.ws'un kurucu ortağı ve şu anda bir SAP çalışanı olan Aykut Karaalioğlu marro.ws'nin hikayesini anlattı, girişimcilik sektöründen SAP firmasına geçişinin nedenlerinden bahsetti.
4

Odeon – Tanıtım Etkinliği

6 Eylül Perşembe günü Bilkent’in en yeni üyelerine merhaba demek üzere biz de Odeon’daydık. Çiçeği burnunda Bilkentliler GE100 dahilindeki oryantasyon programı için yapmaları gerekenleri öğrenirken, biz de Genç Girişimciler Kulübü olarak onlara yardımcı olmaya çalıştık.
1

Simit Sarayı CEO’su Haluk Okutur ile Girişimcilik Üzerine Akşam Yemeği

Haluk Okutur, son yıllarda inanılmaz bir hızla büyüyen Simit Sarayının ilkinin nasıl kurulduğundan, ilk birkaç mekanı açarken yaşadığı zorluklardan ve büyüme aşamasında şirketteki değişikliklerden bahsetti.
9

Emre Oto ile Girişimci Kahvaltısı

Bilkent Üniversitesi’nde Girişimcilik dersleri de veren Sayın Emre Oto ile bilişim sektörü ve start-up üzerine konuştuk.
1

Coca-Cola Fabrika Gezisi

Coca-Cola fabrikasını gezip Coca-Cola kültürünü yakından tanıma imkânı bulduk. Fabrika, üretim ve makinelerin işleyişi konusundaki sorularımıza cevap bulduk.
1

İhsan Sabuncuoğlu ile Pazar Kahvaltısı

Üniversitemizin Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı İhsan Sabuncuoğlu ile yaptığımız görüşmede akademik kariyer, girişimcilik, sektörde karşılaşabileceğimiz zorluklar gibi konulardan bahsettik.
5

Aykut Karaalioğlu ile Girişimci Kahvaltısı

Dönemin İlk kahvaltı etkinliğinde Silikon Vadisi’nden Aykut Karaalioğlu ile birlikteydik. Silikon Vadisi’nden ve Yılın Genç Girişimcisi Ödülünden bahsettik. Aykut Bey ile fikirlerimizi paylaşıp, kendisinin tecrübelerinden faydalandık.
3

1. Ankara Startup Zirvesi

250’den fazla katılımcı ile gerçekleştirdiğimiz 1.Ankara Start-up Zirvesi’nde birbirinden başarılı girişimcilerle yatırımcıları bir araya getirdik. Girişimciler start-up seviyesindeki projelerini anlattılar ve yatırım aldılar.
1

2011 Güz Dönemi Tanışma Toplantısı

Yaptığımız toplantı ile yeni üyelerimize merhaba dedik. Kulüp olarak geçtiğimiz dönemde yaptığımız etkinliklerden ve hedeflerimizden bahsettik.

KOSGEB Eğitimlerimizin sonuna geldik

Üniversitemizdeki girişimci ruhuna sahip öğrencilerle KOSGEB arasında köprü kurarak hem Bilkent içerisinde, hem de ücretsiz olarak KOSGEB girişimcilik eğitimlerinin verilmesini sağladık. Eğitimimiz başarı ile sona erdi. Yaklaşık 20 girişimci 27.000 TL yatırım almaya hak kazandı.
4

Orkun Tekin ve Devrim Demirel Bilkent’te!

Orkun Tekin ve Devrim Demirel Fizy, Blogcu, Kimdir.com, Reklamz gibi girişimleri hakkında bir konferans için Bilkent’i ziyaret edeceklerdi. Orkun Tekin geçirdiği bir rahatsızlık dolayısıyla seyahati yasaklandığından sadece Devrim Demirel’i ağırladık. Devrim Demirel, internet sektörünün nabzını nasıl tuttuğundan, sektörün ilerlemesinin bu zamana kadar nasıl olduğundan ve bundan sonra nasıl olabileceğinden bahsetti. Devrim Demirel’e teşekkür ediyor, sevgili […]
5

LC Waikiki CEO’su Mustafa Küçük Bilkent’te!

LC Waikiki CEO’su Mustafa Küçük, C Blok Amfi’de yaptığı konuşmada dinleyicilere 2001 krizinden nasıl %100 büyüme ile çıkıldığını, şu anki noktaya nasıl gelindiğini, LC Waikiki’nin nasıl bir Türk markası haline getirildiğini anlattı. 150’den fazla dinleyicinin sorularını cevapladı. Etkinlik sonunda LC Waikiki sponsorluğunda çekilişle tişört dağıtıldı.
3

Microsoft Türkiye’den Erdem Erkul ile Pazar Kahvaltısı

Microsoft Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Programları Yöneticisi Erdem Erkul ile Microsoft’un dünya çapındaki ve ülkemiz çapındaki sosyal sorumluluk projeleri hakkında konuştuk. Kulübümüzün Kulüp olarak Microsoft ile birlikte nasıl sosyal sorumluluk projelerinde çalışabileceğimizi konuştuk.
2

TİKA Başkanı ile Pazar Kahvaltısı

Türkiye İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanı Musa Kulaklıkaya, kalkınmada girişimciliğin önemini, devletin kalkınma programı içerisinde girişimin ve genç girişimcilerin yerini ve önemini anlattı. Bu konuda kendisine yönelttiğimiz soruları içtenlikle yanıtladı.
1

Ümitköy Huzurevi Ziyareti

Ümitköy Huzurevinin sakinlerini ziyaret ederek sosyal sorumluluk projelerimizi de başlatmış olduk. Huzurevindeki insanlar bizim misafirliğimizden, biz de onların ev sahipliğinden oldukça mutluyduk.
1

MyBilet ekibi ile “İnternette Girişimcilik” Konferansı

Bilkent C Blok Amfide yaptığımız etkinlikte MyBilet operasyon müdürü Selim Karakaya ve yazılım ekibinin yöneticileri, MyBilet’in nasıl kurulduğunu, internet girişimcilerinin karşılaşabilecekleri zorlukları, bir yılda 12 milyon biletin nasıl satıldığını anlattı. Konferans sonunda yaptığımız çekilişte 20 kişi MyBilet’ten sinema bileti kazandı.
2

TABA Başkanı İlkem Şahin ile Pazar Kahvaltısı

TABA başkanı İlkem Şahin Çukurambar Liva’da konuğumuz olduğu kahvaltıda büyük çapta bir girişimin devamlılığının nasıl sağlayacağı hakkında bilgi verdi. Özellikle tekstil sektörü hakkında sorduğumuz soruları içtenlikle cevapladı.
1

2011 Bahar Dönemi Tanışma Toplantısı

Yeni bir bahar dönemine başlarken kulüp etkinliklerimizi daha geniş bir öğrenci ağı içerisinde paylaşmak, yönetim ekibimizi genişleterek etkinliklerimizin kapsamını artırmak ve kulüp etkinliklerimizden daha fazla Bilkentlinin yararlanabilmesini sağlamak amacıyla yaptığımız tanışma toplantısı oldukça başarılı geçti. Etkinliklerimiz, projelerimiz ve dönem içerisinde yapmayı planladığımız faaliyetler hakkında bilgi alan yeni üyelerimizin sorularını da toplantı sonunda cevaplayarak onları daha […]
4

TÜRKSAM Başkanı Sinan Oğan ile “Mısır’da Değişen Dengeler” Konulu Konferans

Mithat Çoruh Amfi’de gerçekleştirdiğimiz etkinlikte TÜRKSAM başkanı Sinan Oğan, Arap Baharını Mısır örneği üzerinden değerlendirdi. Bu tür olayların nasıl değerlendirilmesi gerektiğini, hangi sebeplerle başlayıp bitebileceğini dinleyicilerimize aktardı.
2

Dr. Erkan Topal ile Pazar Kahvaltısı

İş dünyasında çeşitli anonim şirketlerde yöneticilik yapmış, Vakıfbank gibi bankaların yönetim kurullarında bulunmuş ve yöneylem araştırmaları üzerine akademik çalışmaları olan Dr. Erkan Topal ile Pazar Kahvaltısı etkinliklerimizin ilkini gerçekleştirmiş olduk. İş hayatında edindiği tecrübelerini, anılarını bizimle paylaşan, sorularımızı yanıtlayarak ufkumuzu genişleten Sn. Topal’a teşekkür ediyoruz.    

2010 Güz Dönemi Tanışma Toplantısı

Amatör ruhla ortaya işe yarar bir şeyler çıkarma amacıyla kurduğumuz kulübümüzün henüz doğru düzgün reklamını bile yapamamıştık. Buna rağmen oldukça fazla ilgi ile karşılaştık. 150 kişiye yakın bir topluluğa kulübümüzü, hedeflerimizi ve yapmak istediklerimizi anlattık. Güzel güzel dinlediler, sorular sordular. Yeni arkadaşlar edindik, yeni üyeler kazandık.